Produktfordeler
1. 100 % trefaset ubalanseutgang:Growatt SPH 8000W 3-fase hybrid solcelleinverter sikrer at strømfordelingen over alle tre fasene forblir balansert til enhver tid. Dette reduserer ikke bare risikoen for kortslutninger og støt, men sikrer også optimal ytelse og levetid på systemet.
2. Begrensning for strømeksport på smart fasenivå:Omformeren er utstyrt med en smart krafteksportbegrensningsfunksjon på fasenivå, som regulerer mengden strøm som eksporteres til nettet. Dette bidrar til å forhindre strømbrudd og sikrer at systemet forblir stabilt og funksjonelt selv i perioder med høye behov.

3. UPS-funksjon, 10ms overgang:Growatt SPH 8000W 3-fase hybrid solcelle-omformer er også utstyrt med en avbruddsfri strømforsyning (UPS)-funksjon. I tilfelle strømbrudd kan systemet sømløst gå over til batteristrøm innen bare 10 ms, noe som sikrer kontinuerlig og uavbrutt strømforsyning til de tilkoblede lastene.
4. Skalerbar systemkonfigurasjon:Growatt SPH 8000W 3-fase hybrid solcelleinverter gir en skalerbar systemkonfigurasjon. Dette betyr at systemet enkelt kan utvides eller modifiseres for å møte endrede energibehov og krav. Dette gjør den til et ideelt valg for både hjemmebruk, kommersielle og industrielle applikasjoner.
5. Energieffektivitet:Sammen med de andre fordelene nevnt ovenfor, er Growatt SPH 8000W 3-fase hybrid solcelle-omformer også svært energieffektiv. Den bruker avansert teknologi og intelligente strømstyringssystemer som tillater maksimal bruk av tilgjengelig solenergi og minimalt med sløsing. Dette resulterer i lavere energiregninger, redusert karbonavtrykk og en renere og mer bærekraftig fremtid.

Grunnleggende parametere
|
Datablad |
SPH4000TL3BH-UP |
SPH5000TL3BH-UP |
SPH6000TL3BH-UP |
SPH7000TL3BH-UP |
SPH8000TL3BH-UP |
SPH10000TL3BH-UP |
|
Inndata (DC) |
||||||
|
Maks. Anbefalt PV Power |
6500W |
7500W |
9000W |
10500W |
12000W |
15000W |
|
Maks. DC spenning |
1000V |
|||||
|
Startspenning |
120V |
|||||
|
MPP spenningsområde |
120V-1000V/600V |
|||||
|
Antall MPP Trackers |
2 |
|||||
|
Strings Per MPP Tracker |
1 |
|||||
|
Maks. Input Current Per MPP Tracker |
13.5A |
|||||
|
Maks. Kortslutningsstrøm per MPP-sporing |
16.9A |
|||||
|
Utdata (AC) |
||||||
|
AC nominell effekt |
4000W |
5000W |
6000W |
7000W |
8000W |
10000W |
|
Maks. Tilsynelatende vekselstrøm |
4000VA |
5000VA |
6000VA |
7000VA |
8000VA |
10000VA |
|
Nominell AC-spenning (område*) |
230V/400V (310~476V) |
|||||
|
AC-nettfrekvens (område*) |
50Hz/60Hz (45Hz-55Hz/55Hz-65Hz) |
|||||
|
Maks. Utgangsstrøm |
6.1A |
7.6A |
9.1A |
10.6A |
12.1A |
15.2A |
|
Justerbar kraftfaktor |
{{0}}.8ledende…0.8lagging |
|||||
|
THDi |
<3% |
|||||
|
AC-netttilkoblingstype |
3W+N+PE |
|||||
|
Batteridata (DC) |
||||||
|
Batterispenningsområde |
100~550V |
|||||
|
Maks lade- og utladestrøm |
25A |
|||||
|
Kontinuerlig lading og utlading |
4000W |
5000W |
6000W |
7000W |
8000W |
10000W |
|
Type batteri |
Litium/bly-syre |
|||||
|
Backup Power (AC) |
||||||
|
Maks. AC utgangseffekt |
4000W |
5000W |
6000W |
7000W |
8000W |
10000W |
|
Maks. Tilsynelatende vekselstrøm |
2500VA |
3000VA |
3600VA |
4200VA |
4600VA |
5000VA |
|
Nominell utgangsstrøm |
6.1A |
7.6A |
9.1A |
10.6A |
12.1A |
15.2A |
|
Nominell AC-spenning |
230V/400V |
|||||
|
AC Grid Frequency |
50/60 Hz |
|||||
|
THDV |
<3% |
|||||
|
Byttetid |
<10ms |
|||||
|
Effektivitet |
||||||
|
Maks.effektivitet |
97.6% |
97.8% |
98.0% |
98.2% |
98.2% |
98.2% |
|
Europeisk effektivitet |
97% |
97.2% |
97.3% |
97.4% |
97.4% |
97.5% |
|
Euro batteriutladningseffektivitet |
97.4% |
|||||
|
MPPT-effektivitet |
99.9% |
|||||

Generell data
|
Dimensjoner (B/H/D) |
505/453/198 mm |
|
Vekt |
30 kg |
|
Driftstemperaturområde |
–25 grader ... +60 grader |
|
Høyde |
3000m |
|
Selvforbrukskveld |
< 13W |
|
Topologi |
Transformatorløs |
|
Avkjøling |
Naturlig |
|
Beskyttelsesgrad |
IP65 |
|
Relativ fuktighet |
0%~100% |
|
DC-tilkobling |
H4/MC4 (valgfritt) |
|
Batteri DC-tilkobling |
OT Termina |
|
AC-tilkobling |
Kobling |
|
Vise |
LCD+LED |
|
Grensesnitt: RS485/CAN/USB |
Ja |
|
Skjerm: RF/WIFI/GPRS |
Valgfri |
|
Garanti: 5 år / 10 år |
Ja /Valgfritt |


Merkesamarbeid
Jingsun, en ledende produsent av solcelle-invertere, har med suksess etablert langsiktige partnerskap med store første-tier inverter selskaper. Med sin forpliktelse til kvalitet og innovasjon har Jingsun levert invertere med høy ytelse og effektivitet, som møter markedets krav. Produktene har blitt godt mottatt av kunder over hele verden.
Samarbeidet med disse toppselskapene gjør det mulig for Jingsun å utvide sin globale tilstedeværelse og diversifisere sine produktlinjer. Ved å kombinere sin kompetanse og ressurser, er Jingsun og partnerne i stand til å forbedre sin konkurranseevne og utvikle nye løsninger som møter de skiftende behovene til industrien.
Videre har Jingsuns dedikasjon til bærekraft og ansvar fått anerkjennelse fra partnerne. Sammen har de arbeidet for å fremme utviklingen av fornybar energi og bidra til en mer bærekraftig fremtid for alle.
Jingsuns samarbeid med store inverterselskaper har vist sin styrke og potensial i bransjen. Med sitt fokus på kundetilfredshet og kontinuerlig innovasjon, er Jingsun klar til å ta ytterligere fremskritt i markedet for fornybar energi og bidra til å fremme industrien som helhet.

FAQ
Spørsmål: Hva er Growatt SPH 8000W 3-fase hybrid solcelle-omformer?
Spørsmål: Hvordan fungerer Growatt SPH 8000W 3-fase hybrid solcelle-omformer?
Spørsmål: Hva er fordelene med å bruke Growatt SPH 8000W 3-fase hybrid solcelle-omformer?
Spørsmål: Er Growatt SPH 8000W 3-fase hybrid solcelleinverter kompatibel med alle typer solcellepaneler?
Spørsmål: Kommer Growatt SPH 8000W 3-fase hybrid solcelle-omformer med en garanti?

Populære tags: growatt sph 8000, Kina growatt sph 8000 produsenter, leverandører, fabrikk



